בתי קולנוע בתל אביב | איזה בית קולנוע הכי שווה?

מחפשים לראות סרט בעיר שמככבת בכל כך הרבה מהם? אז הגעתם למקום הנכון. נעשה לכם סדר איפה כדאי לראות איזה סרט, ואלו סרטים תמצאו בכל בית קולנוע והאם מומלץ או לא.

בתי קולנוע, בית קולנוע, רב חן דיזינגוף, אולמות קולנוע, אולם קולנוע בתל אביב, בתי קולנוע בתל אביב, קולנוע בתל אביב, קולנוע בת"א, לב תל אביב, קולנוע לב, קולנוע לב דיזינגוף, לב דיזנגוף תל אביב, סינמטק תל אביב, סינמטק ת"א, סינמטק קולנוע תל אביב, סינמטק הארבעה
בתי קולנוע בתל אביב | צילום: אושרי בוזגלו

אם ידעתם או לא, תל אביב היא העיר בה שכן בית הקולנוע הראשון בישראל, קולנוע עדן , בית הקולנוע הזה אשר שוכן בלילנבלום תל אביב הכיל עד 800 מקומות ישיבה ולא היה בו מיזוג! האולם שימש גם להצגות תיאטרון שונות היות והיה האולם התרבותי היחידי בעיר הבתולה.


כיום, יש קצת יותר מבית קולנוע אחד, אם כי אין "עולם קולנוע" בדומה לרשת סינימה סיטי או יס פלאנט. לא תמצאו אולמות VIP שתוכלו להתפנק בהם מארוחות "אכול כפי יכולתך" או פחיות קולה שתוכלו להגניב בכיסי המעילים, אבל! בתי הקולנוע האלו נגישים ורוב הזמן לא עמוסים ונעימים לצפייה.

להלן הרשימה בסדר עדיפות מומלץ (לדעתי האישית בלבד).


רב חן | ככר דיזנגוף

בית הקולנוע רב חן ככר דיזנגוף נמצא ממש במרכז העיר תל אביב, קטן אבל לא מידי, אינטימי אבל לא בקטע קריפי ומכיל 4 אולמות קולנוע מענק ועד גדול. אני אישית אוהב את בית הקולנוע הזה בשל העובדה שהוא ממש קרוב להכל! אפשר לשבת בבית קפה לפני ההקרנה ולאחריה. בבית הקולנוע תוכלו למצוא את הסרטים הכי חמים נכון לעכשיו (לא משנה מתי תקראו את זה), לרוב מדובר בסרטים שוברי קופות בכל הז'אנרים.

בתי קולנוע, בית קולנוע, רב חן דיזינגוף, אולמות קולנוע, אולם קולנוע בתל אביב, בתי קולנוע בתל אביב, קולנוע בתל אביב, קולנוע בת"א
קולנוע רב חן דיזנגוף | צילום: דנה קופל

פרטים יבשים

כתובת: בן עמי 16, תל אביב (ככר דיזינגוף) חניה: אין במקום, ניתן להחנות בתחנת דלק "דלק" שנמצאת ברחוב צפת הסמוך והנחת חניה תינתן בקופות בהצגת כרטיס סרט. 20 ש"ח לכל היותר.

הקרנות ופרטים נוספים תוכלו למצוא כאן


קולנוע לב תל אביב | דיזינגוף סנטר

בית הקולנוע לב תל אביב ממוקם בתוך קניון דיזינגוף סנטר והוא מכיל 5 אולמות קולנוע הפרושים לאורך הקומה השלישית של הקניון. מזנון בית הקולנוע מציע פופקורן ושתיה במחירים זולים מאלו של המתחרים אם כי האולמות עצמם לא הכי ואו! רוב הז'אנרים המוצגים בבית הקולנוע הם סרטים זרים ולרוב רק אם מדובר בבאנגר של ממש הוא יוצג שם. אם אתם חובבי דרמה, קומדיות זרות ומועמדים לזכיה של סאנדס וקאן, סביר להניח שתמצואו את עצמכם שם.

גם פה מדובר באולמות מאוד אינטימיים אם כי גם פה יש אולם אחד ענק, נראה לי הוא מס' 2. בבית הקולנוע מציעים כירבוליות בתמורה לערבות של תעודת הזהות שלכם. אז אם קר לכם, אל תדאגו.

בתי קולנוע, בית קולנוע, רב חן דיזינגוף, אולמות קולנוע, אולם קולנוע בתל אביב, בתי קולנוע בתל אביב, קולנוע בתל אביב, קולנוע בת"א, לב תל אביב, קולנוע לב, קולנוע לב דיזינגוף, לב דיזנגוף תל אביב
קולנוע לב תל אביב | באדיבות קולנוע לב ייבוא מכתבת הארץ

פרטים יבשים

כתובת: דיזינגוף 50, תל אביב (דיזינגוף סנטר)

חניה: 3 שעות חינם בהצגת כרטיס סרט בקופות קולנוע לב.

הקרנות ופרטים נוספים תוכלו למצוא כאןסינמטק תל אביב | הארבעה

קולנוע הסינמטק הוא כנראה בית הקולנוע החשוב ביותר ליוצרים צעירים ובכלל. בית הקולנוע תומך בהצגת סרטים עצמאיים והקרנתם, אחד מבתי הקולנוע הראשונים בארץ וככל הנראה החלוץ בתחומו בגוון תחומי פעילותיו. אחד מהמגרעות לדעתי בבית הקולנוע הם המושבים, העובדה שאין פופקורן ובכלל קפיטריה מסורתית אבל אלו מפצים בסרטים יוצאי דופן וכמובן הרצאות חשובות שמוצגות בו. אם אתם חובבי סרטי אינדי כנראה שסינמטק תל אביב הוא המקום עבורכם!

בתי קולנוע, בית קולנוע, רב חן דיזינגוף, אולמות קולנוע, אולם קולנוע בתל אביב, בתי קולנוע בתל אביב, קולנוע בתל אביב, קולנוע בת"א, לב תל אביב, קולנוע לב, קולנוע לב דיזינגוף, לב דיזנגוף תל אביב, סינמטק תל אביב, סינמטק ת"א, סינמטק קולנוע תל אביב, סינמטק הארבעה
סינמטק תל אביב | מקור תמונה: אתר סינמטק תל אביב

פרטים יבשים כתובת: הארבעה 5, תל אביב חניה: אין במקום חניה ייעודית אך ניתן למצוא כאלו סביב המתחם, חניון הבימה ועוד.

הקרנות ופרטים נוספים תוכלו למצוא כאן


צפייה מהנה, ואל תשכחו לעקוב אחריי באינסטרגם לעדכונים.