גשר שקוף ליישור שיניים | אינוויזליין

טוב.. אני לא מוכן לזה, שנת 2021 ולהיות עם גשר ברזלים זה כל-כך פעם. ברור שיש חלופות, יש כל מיני, גשר פנימי, קוביות שקופות ועוד כל מיני טריקים שיכולים להוריד את תשומת הלב מהפה שעובר כרגע תהליך של יישור שיניים.

אני החלטתי על הליך אינוויזליין, או באנגלית צחה invisalign.

גשר שקוף, אנויזליין, גשר לשיניים, יישור שיניים שקוף, יישור שיניים בלתי נראה, גשר בלתי נראה, invisalign
גשר שקוף | אינוויזליין | אושרי בוזגלו

בדומה להלבנת שיניים בלייזר, אני משתף אתכם גם בחוויה שלי ביישור שיניים בגשר שקוף. אני מתחיל לספר את הסיפור, הוא קצר, אני מבטיח - לקחו 5 חודשים תמימים ויצאתי עם החיוך שכ"כ רציתי!

אז גשר שקוף, או אינוויזליין הוא הליך מאוד נפוץ בקרב האוכלוסייה באמריקה הצפונית, לא אחת שמענו על סלבס בינאלומיים כמו קיילי ג'נר, קייטי פרי, בילי אייליש ועוד כמה שמות נוצצים מדברים על הגשר השקוף שלהם אינווזליין.


אני לא אכנס לפרטים הטכניים של הגשר אלא התהליך עצמו, מחירים (פחות או יותר) וכמובן תחושה וכמה זמן צריך להיות עם זה בפה?


  1. צילום ומדידות אז הדבר הראשון שעושים זה להבין האם הפה שלך מתאים להליך הזה בכלל, כי לא כולם מתאימים לשיטת הטיפול הזאת. צילום פנורמי, סטילס ורנטגן יאפשרו מבט ללסת ע"י רופא אורטודנט (מומחה ליישור שיניים ואסתטיקת הפה) - אני לא יכול להדגיש את זה מספיק, יש מלא שרלטנים שיקחו מכם כסף ליישור שיניים והם בכלל לא אורטודנטים, הם עוסקים בכירורגיה של הפה ואלו דברים שונים לחלוטין. גשר בשיניים, גשר ברזלים, גשר שקוף ובעיקר אינווזליין עושים אצל אורתודנט מוסמך ומקצועי - ואם אפשר, עדיף אצל שותף של invisalign Israel.

  2. מידות ותבנית לסת שלב סופר פשוט, חייבים להיות אחרי שיננית על מנת שהתבנית תהיה תואמת למבנה השיניים הנכון, ובכלל, תעשו שיננית (איכסה אבנית). האורתודנט לוקח חומר צמיגי, הייתי אומר כמו פלסטלינה, אולי קצת יותר נוזלי בהתחלה, מוזג אותו לתבנית פלסטית בצורת U שמתאימה לכניסה לפה, ודוחף אותה ללסת הרצויה על מנת לקבל את תבנית השיניים. החומר בתבנית מתקשה לאחר כמה רגעים ואז תופס מצב מוצק, קצת כמו גומי. את התבנית, הצילומים והערכת האורתודנט מעבירים לחברת אינוויזליין, מי שאחראית על ייצור הסדים (תבניות יישור השיניים) שתקבלו לאורך כל תקופת יישור השיניים. מספר התבניות משתנה מאדם לאדם ותלוי בחומרת מצב השיניים. מספר התבניות יקבע את משך הטיפול והאם הוא יארך חצי שנה, שנה, או יותר.

  3. שיופים וקבלת סדים בשלב הזה, אחרי המתנה של שבועיים לערך, מגיעות התבניות שמלבישים על השיניים - מן תבניות שקופות, בלתי נראות. לפני שדוחפים את התבניות לחלל הפה, האורתודנט מבצע שיוף מבוקר בין השיניים, וזאת על מנת ליצור רווחים בכדי שהשיניים יוכלו לזוז ולהתיישר לאט לאט. לא רואים את הרווחים ואילו מרגישים אותם רק כשאוכלים כי אוכל נתקע בין הרווחים (חשוב להשתמש בחוט דנטלי ולשמור על הגיינת הפה על ידי צחצוח מתמיד). אחרי השיוף ויצירת הרווחים, האורתודנט מביא לכם קופסא סופר יוקרתית ובה הסד הראשון של הגשר השקוף. את הסד מכניסים ללסת הרצויה ואני אישית הייתי בהלם כמה בקלות הדבר הזה נכנס לפה ולא מורגש.

  4. הימים הראשונים ותזוזת השיניים בימים הראשונים של התהליך מרגישים את השיניים מתחילות לזוז, יש לחץ שמופעל על הלסת, ויש חוסר נעימות להתרגל לפלסטיק שנמצא בפה, לתחושת הפלסטיק מתרגלים אחרי 3-4 ימים ואילו הלחץ עובר אחרי יומיים אבל מתחדש בכל פעם שמחליפים את התבניות של האינוויזליין - את התבניות מחליפים אחת לשבועיים, תלוי בהמלצת האורתודנט וכמובן בתזוזת השיניים שלכם (משתנה מאדם לאדם).

  5. סיימנו את כל התבניות אחרי תקופה שנקבעה מראש עם האורתודנט, סיימנו את השימוש בתבניות (לי אישית לקח 5 חודשים תמימים), האורתודנט מוודא כי אהבתם את התוצאה ואתם מרוצים ממנה, ממשיכים לשלב של ניקוי אבנית שוב אחרי הגשר היות והוא גרם להצטברות של אבנית בתקופה הזאת. האורתודנט מבצע שיוף של השיניים על מנת להגיע לאסתטיקה מקסימלית.

כמה דברים שחשוב לדעת... יישור שיניים באינווזליין משתנה מאדם לאדם ותלוי מאוד בחומרת המקרה שלו, משך הטיפול ותשומת הלב שהדבר דורש מהאורתודנט. הטיפול נע לערך בין 13-15 אלף ש"ח ללסת וידוע כטיפול לא זול, לא סתם הסלבס בוחרים בו. את המחיר הסופי תוכלו לדעת רק במעמד פגישת הייעוץ.

זה הכל! אני פשוט נהניתי מהתהליך ומהחוויה ברמות אחרות! הייתי בטיפולה המקצועי והמסור של האורתודנטית ד"ר יפית פרשקובסקי. אני בהחלט ממליץ עליה והנה כמה פרטי התקשרות איתה וקישורים לעבודות שלה...


פייסבוק

אתר אינטרנט


טלפון: 03-505-6684

כתובת: ברודצקי 43, רמת אביב, ת"א

אז הנה כמה סרטונים (סטוריז) של הטיפול שלי 😀


תחייכו, ואל תשכחו לעקוב אחריי באינסטרגם לעדכונים.