שכונת נווה צדק תל אביב | אם לא לגור אז לפחות לטייל!

אם קמתם בבוקר שבת והחלטתם שאתם ממש חייבים לטוס לחול ולספוג קצת תרבות, הריביירה התל אביבית הידועה בשמה נוה צדק ממתינה במיוחד לכם!

נוה צדק, תל אביב, ישראל
נוה צדק, תל אביב, ישראל

נוה צדק, רק השם עושה חשק לקפוץ לבקר... אם אתם מחפשים לוקיישן לטייל עם בן או בת הזוג, המשפחה או סתם עם חברים, קפיצה לריביירה התל אביבית הידועה בשמה "נוה צדק" היא כנראה אחד מהמקומות האהובים עליי בעיר.

שיעור היסטוריה קצרצר... נוה צדק היא השכונה היהודית הרשמית הראשונה בארץ ישראל. בימיה הראשונים, נוה צדק הוקמה על מנת למזער את תופעת צפיפות האוכלוסין שששררה דאז בעיר יפו. היום, נוה צדק היא לא פתרון לצפיפות אוכלוסין אלא אחת מהשכונות היקרות והמבוקשות ביותר בארץ! בשכונה חיים מפורסמים רבים, אחת בולטת מהן היא לא אחרת מאשר הוונדר וומן שלנו גל גדות. השכונה מציעה אינספור מבנים היסטריים לשימור, מביתו של זוכה פרס הנובל לספרות והמשרור הלאומי לישראל ש"י עגנון ועד לקיוסק הראשון שהוקם בתל אביב למרגלות רחוב לילנבלום. כל השכונה החליטה להישאר בעבר ולהציג שיק בוהמי של שנות ה-70, אז אם אתם מגיעים לאיזור נא להתלבש בהתאם עבור התמונות 😉


בשכונה תוכלו למצוא את המרכז לאומניות הבמה "סוזן דלאל", נקודות להשכרת אופניים לשיטוט בשכונה ובכלל בעיר, בתי קפה שכונתיים וכאלה שהם קצת יותר מפונפנים, מסעדות שף מפורסמות, חנויות מעצבים מכל הסוגים, גלדריות שלא יביישו את הטובות שבאיטליה. אחרי שכל זה נאמר, הייתי רוצה להמליץ להגיע למקום בשעות בוקר המאוחרות, להתחיל את הסיור עם ארוחת בוקר טובה באמת מהמסעדות באיזור, לאחר מכן להמשיך בהליכה בין הבתים והנוף הפסטורלי ששורר באיזור. תהנו, ואם אתם באיזור בחודשי הקיץ, קרם הגנה הוא החבר הכי טוב שלכם!

כמה תמונות מהשכונה ההורסת הזאת...

מפה לאיזור...


מקווה שתהנו בחוף, אל תשכחו לעקוב אחריי באינסטרגם לעדכונים.